25 شهریور 1390

دوستان

بیشتر شما از خبر کشته شدن یک خرس مادر و  توله هايش در سمیرم اطلاع دارید و دلتان مالامال از خشم و اندوه است.ما که حتی ثانیه‌های اول ویدئو را هم تاب نیاوردیم و فریادهای دلخراش توله‌ای که مادرش را جلوی چشمانش کشته بودند و با این وجود هنوز هم  تلاش میکرد به آغوش مادرش پناه ببرد آنچنان ما را منقلب کرد که از تماشای بقیه آن که بمنظور تهیه گزارش بود چشم پوشیدیم.

متأسفانه، کار زیادی از دستمان برنمی آمد، فقط  عین خبر و ویدئو را همراه با ترجمه انگلیسی  برای اطلاع رسانی و جلب حمایت بین‌المللی برای دفاع از مظلومیت این سه حیوان بیگناه به بسیاری از موسسات و انجمن‌های ذیربط فرستادیم تا شاید به استیفای حقوق آنها و مجازات مجرمان کمکی‌ کرده باشیم.

این فاجعه دلخراش را به همه شما تسلیت میگوییم و امیدواریم مجرمان به سزای عملشان برسند.

تیم وفا

http://youtu.be/MAzRgxjve90

کشتار دلخراش خرس قهوه ای و توله هایش

سبزپرس – گزارش تصویری: پس از انتشار ویئویی از کشتار خرس قهوه ای و توله اش در لرستان و بریدن زبان آنها، این بار ویدئویی از کشتار خرس قهوه ای بالغ و دو توله اش منتشر شد.

به گزارش سبزپرس، پایگاه خبری – تحلیلی «دیده بان حقوق حیوانات» روز گذشته ویدئویی را منتشر کرد که در آن (ظاهراً) دو نفر شکارچی در حوالی شهرستان سمیرم استان اصفهان، اقدام به کشتار یک خرس بالغ کرده اند.

آنطور که در این ویدئو مشهود است، خرس بالغ که خون زیادی از بدن آن خارج شده، کشته شده و از دوتوله ای که به همراهش بودند، یکی کشته شده و دیگری زنده است.

شکارچیان که از این اقدام خود با استفاده از گوشی تلفن همراه فیلمبرداری  کرده اند، یک به یک با بلند کردن توله خرس زنده سعی می کنند تا این حرکت خود فیلم یادگاری تهیه کنند. توله خرس زنده هم با ناله های دلخراش سعی می کند خود را از دست شکارچیان نجات دهد.

از صحنه های دلخراش این فیلم، تلاش توله خرس زنده برای جای گرفتن در آغوش مادر است که یکی از شکارچیان از این کار توله ممانعت می کند.

«دیده بان حقوق حیوانات» امروز از دستگیری عاملان این اقدام خبر داده و نوشته است: محیط‌بانان مستقر در شهرستان‌های شهرضا و سمیرم، با همکاری قوه قضائیه، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی منطقه، موفق به دستگیری شکارچیان سه خرس قهوه‌ای شدند.

این ویدئو بدون تغییر از پایگاه خبری – تحلیل دیده بان حقوق حیوانات نقل شده و توصیه می شود اگر از دیدن صحنه های خشن ناراحت می شوید، از مشاهده این ویدئو خودداری کنید.

 

http://isdle.ir/news/index.php?news=6693

Related Posts

سال میلادی 2012 مبارک 14 دی 1390 تا چند روز دیگر کریسمس ، روز تولد حضرت عیسی فرا می رسد ، روزی که میلیون ها مسیحی آن را در سراسر جهان جشن می گیرند ، و با جشن و چراغانی بر ...
گزارش روز جهانی عقیم سازی 10 فروردین 1394 سه شنبه ۵ اسفند، مصادف با روز جهانی عقیم سازی، برنامه عقیم سازی با قیمت مناسبتر در کلینیک دامپزشکی آبان توسط آقای دکتر عابدی انجام گر...
روز جهانی عقیم‌سازی جانوران-1395... 8 اسفند 1395 روز جهانی‌ عقیم سازی نخست به عنوان روز عقیم سازی آمریکا در سال ۱۹۹۵ پایه گذاری شد. این روز به منظور آگاهی بخشی برای عقیم سازی در این کشو...
روز جهانی گیاهخواران-1395 9 مهر 1395 روز جهانی گیاه خواری هر ساله در روز اول ماه اکتبر جشن گرفته می شود. در این روز یکبار دیگر گیاه خواری، دلایل آن و تاثیر آن بر سلامتی انسان ...
Share This