پناهگاه وفا >> سگ‌‌های خوش سرانجام >> خانومچه ( کیا )
خانومچه ( کیا )

خانواده تالی - ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ - شهر الامیدا، کالیفرنیا

kiahe1

من عاشق این برچسب های پشت ماشین ها هستم . باید به کسی که می تونه توی 1 تا 6 کلمه یک پیغام کامل و پرمعنی رو منتقل کنه ، آفرین گفت . شاید اتفاقی نبود که چند هفته قبل ، برای اولین بار ، چشمم به یکی از این برچسب ها افتاده که نوشته بود " کی ، چه کسی رو نجات داده ؟ "

 

kiahe2

"کیا" ( قبلا" بنام خانومچه صداش می کردن ) ، 4 ماهه که با ماست و ما خیلی از این مسئله خوشحالیم . مسافرت طولانیش تا آمریکا ثابت کرد که اون یک مسافر عالیه . اون از اینکه به هر جایی بره خیلی لذت می بره . حتی اگر لازم بشه که تمام روز رو تو ماشین بشینه تا به تمپ یا آرزیونا برسه ، یا دو ساعت طول بکشه تا به مونتری برسه . در هر حال ، در مقصد فقط با یک پیاده روی یا گردش در ساحل ، اون خیلی خیلی خوشحال و راضی می شه .

kiahe3

البته ، مسافرت چیزی نیست که هر روز پیش بیاد . بیشتر روزها برای اون و البته برای ما ، طبق روال عادی می گذره . صبح با یک پیاده روی حدود 1 مایلی شروع می شه ، که البته هر روز یک تجربه تازه برای اون داره . ما در جایی خوندیم که سگ هایی از نژاد "کیا" احتیاج به تمرین زیادی دارن ، و ما هم سعی کردیم که این نیاز رو برآورده کنیم . البته دویدن ، بخش مهمی از زندگی من هم هست و از زمانی که شروع به این کار کردم ، حدود 15 پوند وزن کم کردم . " کی ، چه کسی رو تمرین می ده ؟ "

kiahe4

چیزای معمولی زیادی هست که ما خیلی در مورد کیا ، ازش لذت می بریم . وقتی روی زمین خوابیده ، می تونه همه چیز رو زیر نظر بگیره ، البته بدون اینکه سرش رو تکون بده . اون عاشق اینه که یه کفش ، جوراب یا یه شاخه درخت رو از بیرون بگیره و بیاره تو ، البته نه برای جویدن ، بلکه برای اینکه به بقیه نشون بده که چه چیزهایی داره . اون از بازی کردن در داخل خونه لذت می بره و البته آخر هفته ها رو می می تونه حسابی بخوابه و دیر بیدار بشه .

kiahe5

ما در هر حال خیلی دوستش داریم ، هر چند که یک سگ عالی نیست ، ولی هر روز در حال بهتر شدنه . اون دوست داره که گاز بگیره ، البته خیلی آهسته و اینکه دوست داره که خیلی بازیگوشانه ، بپره روی مهمونها . البته یکم زیادی هم پارس می کنه .

kiahe6

اما ، دستورات ، بشین ، بمون ، تکون بده و برو بیار رو هم خیلی خوب انجام می ده . بعضی وقتها ، اون خیلی مهربانانه لیس می زنه ، یا با دستش به آدم می زنه .اون عاشق آدمهاست ( البته بجز پستچی ) و البته یک بخش بزرگی از زندگی ما شده . ما واقعا امیدواریم که اون برای یک مدت واقعا طولانی با ما باشه .

kiahe7

kiahe8

kiahe9

kia010

kiahe11

kiahe12

kiahe13

kiahe14

 

 

 

 

 

 

 

 
FacebookMySpaceTwitterReddit